Menü Bezárás

Borítótervező pályázat eredményhirdetés – Bosszúszerelem

Már több, mint egy hete, hogy véget ért a Bosszúszerelem című Vörös pöttyös regényem borítótervező pályázata, vagyis a vártnál jobban elhúzódott a döntés, mint terveztem. Közhelynek tűnhet, de igaz: nagyon nehéz dolgom volt. 281 borító közül választhattam, és ennek a számnak a negyven alá szűkítése is nehézséget okozott, nemhogy a legjobbak (nekem leginkább tetszők) és a győztes kiválasztása. Ezért fordulhatott elő, hogy mások véleményét is kikértem, és mérlegeltem olyan szempontokat is, amik nekem eszembe sem jutottak.

Ráadásul úgy gondolom, ez a borítótervező pályázat szokatlan kihívás elé állította a pályázókat. A regény egyik központi eleme a meztelenség, és ezt nehéz úgy megjeleníteni egy borítón, hogy az ne csapjon át erotikus mutogatásba (hiszen a történet sem erről szól) és passzoljon a Vörös pöttyös könyvek szellemiségéhez.

Végül tizenkét képet emelik ki a 281-ből, plusz kettőt egyéb okok miatt. És úgy érzem, hogy ezzel kicsit elbuktam. Ettől jobban le kellett volna szűkíteni a listámat, de egyszerűen nem bírtam. Higgyétek el, hogy nem bírtam. 🙂

Az itt bemutatott borítók (de elképzelhető, hogy ezektől több is), Katona Ildikó kiadóvezető elé kerülnek, és a végső döntést ő hozza
meg, de az biztos, hogy az első helyezett mindenképp megkapja a Bosszúszerelem dedikált példányát.

És tudom, hogy most már kezd nagyon hosszúra nyúlni a bevezető, de szeretném megköszönni azoknak, akik időt, energiát és kreativitást áldoztak arra, hogy megfelelő külsővel lássák el a regényt. De nemcsak nekik köszönöm, hogy itt voltak ebben a néhány hétben, hanem mindenkinek, aki jelezte, akár hozzászólással, akár kedveléssel, hogy melyik borító tetszik neki.

De akkor haladjunk sorban. 🙂

Először is szeretném kiemelni Bordács Anna és Bencze Lola munkáját, akik mindketten saját grafikával indultak. Mindig nagyszerű érzés, ha valaki ennyi munkát áldoz arra, hogy a könyved borítójára kerüljön, és külön öröm, ha ilyen jól sikerült borítótervek kerülnek eléd. Egyszerűen kizárt, hogy ne mutassam meg itt is őket:

Bordács Anna
Bencze Lola

Most pedig jöjjön a tizenkettes lista.

Czender Dániel: A Bosszúszerelem elbeszélője Kemenes Bálint, egy fiú, az ő szemén keresztül látjuk az egész történetet. Ezt viszont kevesen vették figyelembe, mindenki a Lucát érintő problémákra reagált, és alig érkezett olyan borító, amin fiú is szerepel, olyan pedig, ami csak a főszereplőre koncentrál, szinte egy sem. Én viszont úgy gondolom, hogy egy ilyennek mindenképp helye van a végső listában.

Czender Dániel

Simon Tünde: Bevallom, erre a képre Eszes Rita hívta fel a figyelmemet. Akkor már körvonalazódott bennem a lehetséges győztes, és amikor elmondtam neki, milyen érvek alapozzák a választásom, kiderült, hogy ő is hasonlóan gondolkodott, csak neki ugyanezekre az érvekre ez a borítóterv jött ki. 🙂 Ekkor újra megnéztem a borítót, és el kellett ismernem, elsőre indokolatlanul hagytam figyelmen kívül, mert tényleg beleillik az elképzeléseimbe, úgyhogy nem tehettem meg, hogy lehagyom a listáról. 🙂 És hogy milyen elképzeléseknek felelt meg ez a kép (is)? Azt majd látjátok, amikor a győztes tervet részletezem.  

Braun Csilla: Egy iskolai folyosón üldögélő, magába roskadó lány nagyon passzol a regény hangulatához. Azt pedig különösen szerettem, hogy itt csak árnyékokat látunk, maga a lány fedésben marad, az olvasóra bízva, hogy megalkossa őt.

Mulyad Szilvia: Ennél a képnél leginkább a szív alakú, törött nyalóka fogott meg, ami egy rendkívül érdekes és sokféleképpen magyarázható motívum. Nagyon sokszor visszatértem ehhez a tervhez, hogy a nyalókát nézzem. 🙂 Még akár azt is el tudnám képzelni, hogy semmi más nincs a borítón, csak ez a nyalóka motívum.

Girincsi Dalma: Ennél a borítónál is a hangulat fogott meg leginkább, illetve az, hogy a fent látható lány képe jól összekapcsolódik az alsó képen látható telefonnal, összemosva a meztelenséget a virtuális térrel és a közösségi terekkel, amiket manapság már mindenki a telefonján hordoz.

Ambrús Renáta: Erről a képről nem feltétlenül tudok sokat mondani, csak azt, hogy hangulatilag nagyon egyben van, összeáll egy jól működő borítóvá. 🙂 Azt külön szerettem, hogy a lány arcát nem látjuk teljes egészében, és teret ad a képzeletnek is.

Kolozs Kittin Anna: Ennek a képnek volt egy korábbi változata, amin csak a polaroid képekből összerakott meztelen lány volt látható. Már akkor tudtam, hogy ez nagyon izgalmas gondolat, amibe sok mindent bele lehet látni. Azzal, hogy a háttérbe most egy focipálya került, utal a főszereplő focihoz köthető dolgaira, ami szintén fontos szerepet játszik a regényben.

Aux Eliza: Ez volt a legelső terv, ami beérkezett. Szóval szerencsésnek mondhatom magam, hogy rögtön egy olyan borítóba botlottam, amit el tudok képzelni a könyvemen. Így jó kezdeni egy borítótervező pályázatot. 🙂 Ennek a borítónak volt egy másik változata, amit több lájkot kapott, én mégis ezt választottam, mert tetszik, hogy a lány és a cím is képkeretbe van helyezve.

Anghius Vivien: Amikor ránéztem erre a borítóra, ezt éreztem, hogy kicsit más, mint a többi. Nagyon megtetszettek a lehulló hangulatjelek, és mivel a közösségi médiának, az itt születő reakcióknak nagy jelentősége van a történetben, a regényhez passzolónak is érzem. Az is tetszett, hogy a hangulatjelek a maguk színességében oldják a komorságot (ami amúgy a legtöbb borítóra jellemző volt (ez persze nyilván érthető)).

Mag Viktória: Oké, van egy telefon, benne egy fiú feje, a fiú fejében egy magát takargatni próbáló lány. És hé, nálam ez működik! Az egyik legjobb borító, ami egyszerre ilyen sok elemből építkezik.

Buli Vivien: Ha olyan borítót szeretnék, ami nem kapcsolódik szorosan a történethez (mint Az első csók és egyéb démonoknál), hanem csak szimbólumban gondolkodnék, akkor ez a kép tökéletes választás lenne. Egyszerűen jó ránézni. 🙂

És akkor legvégül jöjjön a győztes:

Sümeghy Csillag: Most mit mondjak? Tetszik ez a kép. Tetszik, hogy van benne meztelenség, mégsem mutat semmit, és lehet, hogy ezt csak belemagyarázom, de az enyhe görnyedtség miatt, megtörtséget is felfedezni vélek benne. Szóval nagyon letisztultan és finoman fejezi ki azt, amiről a történet szól, és amit én a borítón el akarok mondani erről a történetről.

Még azt is vállalom, hogy Az első csók és egyéb démonok borítójára került rózsa után itt egy újabb virág, vagyis jó eséllyel én leszek a virágos fiú. 😀

Gratulálok Sümeghy Csillagnak az első helyhez, és mindenkinek,
akinek a munkája felkerült ide. Illetve azoknak is, akiknek nem, mert nagyon jó munkák érkeztek, sokaknak helye lett volna még itt, és tényleg szenvedés volt kiválasztani a kedvenceimet.

Biztos akadnak olyan borítók is, amiket a többség szívesen látott volna itt, mégis lemaradtak, de nézzétek el
nekem, hogy nem mindenben érthetünk egyet. 🙂 Remélem élveztétek a pályázatot, mert én nagyon, és
remélem, ha lesz következő, azt is lelkesen követitek majd. 🙂

3 Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük